Dlouhodobě spolupracuji se společností Extima v roli konzultantky a spoluautorky E-programů Úspěšný manažer a Úspěšný člověk.

Jsem autorkou a lektorkou projektu Úspěšně pomáhat.

 

Slova mých klientů

Spolupráce s Janou má pro naši firmu velký přínos

"Spolupráce s koučem Janou Víchovou přináší pro naši firmu a její vedení zlepšení koordinace pracovních postupů a plánování.Také zapojení kouče do mezilidských a pracovních vazeb zaměstnanců zlepšilo uvědomění si vlastních pozic a pravomocí. Jana též zasahuje do roviny osobního života, která se s pracovní velmi tence propojuje a zde jsou výsledky nejpatrnější a s kladnou odezvou na pracovní záležitost.
Doporučuji zejména těm, kteří mají pocit nejistoty v oblastech zodpovědnosti a zaměstnaneckých vazeb."

Petr, spolumajitel a ředitel zdravotnického zařízení


Otevřenost, naprostá důvěra, ochota být k dispozici

"S paní Janou Víchovou jsem ve vysoké ústavní pozici místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR spolupracovala několik let. Svou flexibilitou, rozsahem kompetencí, schopností vyhmátnout podstatné, a ve velmi krátkém čase pomoci najít dobrá řešení, byla pro mě paní Víchová velmi cenným člověkem, jak při hledání a formulaci navrhovaných řešení, tak při mediální prezentaci. Oceňovala jsem také její důslednost ve vymáhání a plnění dohodnutých termínů, znalost a uplatňování manažerských technik. To je důležitá vlastnost člověka, který funguje jako osobní kouč. V této roli pro mě byla důležitá také její otevřenost, naprostá důvěra a ochota být k dispozici v jakémkoliv čase. Bylo mi ctí s paní Víchovou spolupracovat."

Alena Gajdůšková, 1. místopředsedkyně Senátu PSČR


Jana přináší nový pohled na věc

"Školení a seminářů na téma „jak zlepšit fungování vaší firmy“ je obrovské množství. Několik jsem jich absolvoval a jsem přesvědčen, že každé  Vám něco dá. Ale. Znáte to: vrátíte se ze školení, plni energie a chuti udělat pozitivní změny ve Vaší firmě. A za týden vidíte (nebo nevidíte?), že tu jste polevili, tam jste zapomněli „jak to říkal lektor“?
Dnes vím, že změny ve firmě neuděláte přes noc a hlavně, že vám s nimi vaši zaměstnanci rádi pomáhat nebudou. Na pomoc je tu kouč. A kouč, jakým je Jana Víchová, je vám ku pomoci a radě dlouhodobě. Kouč je nezaujatý a nezatížený vnitřními vztahy ve firmě, má nový pohled na věci, se kterými si lámete hlavu, a pomůže vám přijít si na spoustu věcí sami. Spolupráci s Janou bych určitě doporučil všem, kteří chtějí nastartovat pozitivní změny ve firmě a nevědí,  jak na to. Každý jsme odborník na něco jiného." 

Jiří, majitel stavební společnosti


Workshop dokonale splnil, co jsme čekali

"Státnice naší skupinky z workshopu dopadly dobře. Alena šla jako první a zvládla to skvěle, i když byla viditelně nervózní.  Nakonec  bakalářku obhájila na B (1-). Doufám, že se spolu domluvíte a že s tebou opravdu bude v Praze spolupracovat – ten workshop jí fakt moc pomohl. I ostatní prezentovali skvěle, Jirka dokonce od komise dostal návrh na pochvalu děkana za příkladné zpracování bakalářské práce. Tak tě snad potěší, že dopadli dobře a že workshop dokonale splnil to, co jsme od něj já i studenti čekali. Tak za ně i za sebe moc děkuji."

Saša, kurz prezentačních dovedností pro studenty univerzity


Nevěděla jsem jak dál, Jana mi pomohla

"Kouče Janu Víchovou doporučuji všem, kdo nevědí, jak dál v práci i v životě. Chybí vám energie a motivace, nevíte, kde a jak hledat práci? Spolupráce pro mne byla velice zajímavá a inspirativní, pomohla mi ujasnit si to, čeho chci ve své pracovní oblasti dosáhnout a jak mám svého přání docílit. Schůzka mi pomohla, jak si najít a ušetřit čas správnou organizací dne a práce. Našla jsem způsob, jak překonat trému a nervozitu. Při řešení pracovních záležitostí jsem objevila souvislost i s osobním životem a našly jsme způsob, jak vše řešit.

Spolupráce ve skupině byla pro mě i pro kolegyně zkušenost znásobená o poznatky skupiny, ze kterých jsem si mnohé odnesla. Práce ve skupině mi pomohla překonat ostych mluvit o sobě a o svých nedostatcích. Zjistila jsem, že podobné potíže trápí i ostatní, což mi pomohlo. A taky jsem zjistila, že to co funguje jednomu, pro druhého není dobré. Pochopila jsem, že lze najít řešení na vše, ale je potřeba najít ten správný způsob a přístup. A ten mi Jana Víchová pomohla najít."

Petra, pojišťovací poradkyně na volné noze